Hledat Strom kategorií e-shopu
CZK | EUR
česky CS | english EN
řemeny, převody
a dopravní pásy
Nákupní košík je prázdný

Profesionální měřič opotřebení řetězu

30. 5. 2022

Přidali jsme do naší nabídky momentálně nejlepší měřidlo pro kontrolu opotřebení řetězu na trhu – tento patentovaný měřič je zároveň nejpřesnějším i nejpohodlnějším nástrojem svého určení.

S pomocí měřiče (někdy též nazývaného KML – dle německého Kettenverschleissmesslehre) změříte opotřebení válečkových, fleyerových i dalších typů zvedacích a hnacích řetězů s roztečí 3/8 až 3 palce.

Měřič ukáže prodloužení řetězu na stupnici po 0,25 % od 0 do 4 %. Od 2 % zobrazí červené varovné okno – jakmile se totiž řetěz prodlouží o 2 %, je třeba naplánovat jeho výměnu. Pokud je dokonce dosaženo prodloužení o 3 % nebo více, je nutné řetěz okamžitě vyměnit, nebo zařízení vypnout, dokud nebude možné vyměnu řetězu provést. Takový řetěz již nelze spolehlivě používat.

Měřič opotřebení řetězu v e-shopu TYMA CZ

Měřič od renomovaného rakouského výrobce FB Ketten nově nabízíme přímo v našem e-shopu:

Koupit meřič   nebo   v plastovém provedení.

Řetězy se používají u mnoha průmyslových aplikací. Zejména při provozu zvedacích zařízení jsou považovány za součástky klíčové z hlediska bezpečnosti, kdy zásadní hodnotou vypovídající o jejich opotřebění je právě prodloužení.

Doporučujeme proto pravidelně kontrolovat všechny běžné řetězy v průmyslu, a snížit tak riziko havárie stroje.

Výhody měřiče

 • Rychlé a jednoduché používání

  Nabízený měřič opotřebení řetězu se velmi snadno používá. Nastavíte rozteč řetězu (např. 1¾"), odečtěte prodloužení a je hotovo, nejsou nutné žádné další časově náročné výpočty.

 • Bezpečné a přesné měření

  Tento měřič opotřebení je nejpřesnějším přístrojem pro měření prodloužení řetězu na trhu. Pravidelné kontroly tímto přístrojem zajistí dokonalé fungování řetězových převodů.

 • Snadné čištění

  Indikátor opotřebení řetězu lze snadno vyčistit vodou s trochou mycího prostředku.

 • Robustnost a odolnost

  Měřič opotřebení řetězu (KML) je k dispozici ve dvou verzích. Je vyráběn z nerezové oceli, nebo z vysoce kvalitního PVC.