Hledat Strom kategorií e-shopu
CZK | EUR
česky CS | english EN
řemeny, převody
a dopravní pásy
Nákupní košík je prázdný

Bando

Japonská společnost Bando je od svého založení v roce 1906 průkopníkem v gumárenském a plastikářském průmyslu, který reaguje na potřeby svých zákazníků pomocí vývoje nových technologií a produktů. V průběhu let rozšířila svou hlavní činnost, aby vyhověla neustále se měnícím potřebám doby, a nyní vyrábí širokou škálu produktů. V současnosti poskytuje služby zákazníkům po celém světě z více než 10 zemí v Asii, Severní Americe a Evropě.

Bando

Společnost Bando je průkopníkem ve výrobě průmyslových řemenů v Japonsku. Její historie sahá do období Meidži, kdy Japonsko během vlády císaře Meidžiho zažívalo prudkou modernizaci a řemeny sloužící k přenosu energie se stávaly stále důležitějšími.

Pohonné řemeny byly tehdy vyráběny z drahé kůže a byly většinou dováženy. Inženýr Naosaburo Bando přišel s nápadem výroby řemenů z bavlny, což by významně přispělo rozvoji domácího průmyslu. Začal se angažovat ve výrobě a distribuci bavlněných řemenů a společně s mužem jménem Mitsuzo Enami založili společnost Bando. Velmi brzy nato spatřila firma potenciál ve výrobě pryžových řemenů a úspěšně zaváděla výrobu nových průmyslových řemenů z pryže.

Bando je výrobcem řemenů těchto značek: 

  • Polyuretanové klínové a ozubené řemeny BANCOLAN
  • Klínové řemeny BANFLEX a BANFLEX SCRUM
  • Ozubené řemeny SYNCHRO-LINK STS, HTS, KPS (Kong Power STS)

Stránky výrobce: https://www.bandogrp.com/