Hledat Strom kategorií e-shopu
CZK | EUR
česky CS | english EN
řemeny, převody
a dopravní pásy
Nákupní košík je prázdný

Berges

Společnost Berges je předním celosvětovým dodavatelem široké škály variátorových řemenic o výkonu od 0,25 až do 200 kW. Kromě variátorových řemenic dodává také ovládání a příslušenství variátorů, kompletní variátorové převodovky, třecí kola atd.

BERGES

Variátorové řemenice jsou určeny pro převody s plynulou změnou otáček, u kterých je převod realizován variátorovým nebo klínovým řemenem. Změna otáček může být prováděna mechanicky, hydraulicky nebo dálkově elektronicky.

Společnost Berges byla založena v roce 1926 v německém městě Marienheide bratry Carlem a Wilhelmem Bergesem, kteří se nejprve zaměřili na výrobu lisů a vysekávacích strojů pro zpracování kovů a plastů. Ve 40. letech bratři rozšířili svou nabídku o produkty pro variátorové mechanické pohony. V roce 1971 společnost Berges založila dceřinou společnost ve městě Naturno v Jižním Tyrolsku v Itálii.

V roce 2003 společnost Berges získala technologii asymetrického variátorového převodu BECKER a stala se tak světovým specialistou v oblasti konstrukce symetrických a asymetrických řemenic.

Systém BECKER je převod s asymetrickými řemenicemi a asymetrickým variátorovým řemenem. Jedná se o použití speciálního variátorového řemenu, který má na obou stranách různý úhel sklonu boku řemenu. Toto inovativní řešení umožňuje individuální řešení převodovek s plynulou změnou otáček do výkonů až 200 kW.

Naše firma je autorizovaným regionálním distributorem firmy Berges a nabízí kompletní sortiment variátorových řemenů, řemenic a variátorových převodovek.

Stránky výrobce: https://www.berges.eu/