česky | english
TYMA CZ
řemeny, převody
a dopravní pásy
Nákupní košík je prázdný

Nové olejivzdorné ozubené řemeny z pryže SYNCHROFORCE CARBON

9. 10. 2019

Společnost ContiTech vyvinula odolný pryžový ozubený řemen s uhlíkovým tažným vláknem pro náročná řešení pohonů.

Je to nejodolnější pryžový ozubený řemen v sortimentu ContiTech: SYNCHROFORCE CARBON je nový řemen s uhlíkovým tažným vláknem pro přenos nejvyšších výkonů.

Požadavky kladené na stroje neustále rostou. V důsledku toho také existuje neustálá poptávka po řemenech pro vyšší výkony. Jednou z vlastností uhlíku je, že se vlákna téměř nenatahují, i když jsou vystavena vysokému zatížení v tahu. V kombinaci s materiálem řemenu, který byl speciálně navržen tak, aby se vyrovnal s těmi nejvyššími nároky, je výsledkem trvalé řešení pohonu pro náročné aplikace.

SYNCHROFORCE CARBON přenáší rotační pohyb s vysokou úhlovou přesností. Díky své vysoké pevnosti v tahu a dynamické únosnosti umožňuje řemen synchronním pohonům pracovat v extrémně těsných prostorech a vytváří tak ideální podmínky pro navrhování nákladově efektivních pohonů s malou instalační velikostí a nízkou hmotností.

SYNCHROFORCE CARBON je vhodný pro použití v tropickém podnebí, je odolný vůči olejům a ozónu, vůči teplotám od -30 °C do +130 °C a je elektricky vodivý podle ISO 9563. Díky svým speciálním materiálovým vlastnostem je tento ozubený řemen bezúdržbový, takže není třeba mazání či dopínání. SYNCHROFORCE CARBON je k dispozici v provedení HTD, STD a CTD v profilu 8M.

Více o řemenech SYNCHROFORCE CARBON