TYMA CZ
řemeny, převody
a dopravní pásy
Nákupní košík je prázdný

Návrh a výpočet převodů, školení, poradenství

Provádíme návrhy a výpočty řemenových převodů s klínovým, ozubeným a plochým řemenem, dále návrhy dopravních pásů, řetězových převodů, hřídelových spojek a dalších nabízených součástí.

Provádíme návrh a výpočet převodů

Naši pracovníci jsou vyškoleni jednotlivými výrobci. Dle Vašeho zadání Vám provedeme výpočet převodů a výběr nejvhodnějších variant. Naši technici mají k dispozici výpočtové programy a technické podklady jednotlivých typů převodů. Ve složitějších případech spolupracujeme přímo s technickým oddělením daného výrobce.

V případě potřeby Vám zašleme technické podklady a rozměrové listy. Řadu technických katalogů lze stáhnout zde na stránkách v rubrice Technické informace nebo Ke stažení.

Výpočty řemenů a poradenskou činnost provádíme zcela zdarma v rámci našich služeb.

Výpočet řemenů CONTI Professional

CONTI Professional je on-line webová aplikace sjednocující všechny dosavadní aplikace do jediného programu. Je možné vypočítat následující typy řemenů:

  • Výpočet hnacích klínových, drážkových a ozubených řemenů s 2 až 20 řemenicemi.
  • Výpočet lineárních aplikací a výtahů.
  • Výpočet srovnání účinnosti a spotřeby energie nové a původní varianty převodů.

Výpočet je volně dostupný na našem webu v sekci Užitečné aplikace a on-line nástroje.

Po registraci Vám bude správcem u výrobce schválena registrace a zaslán Váš přístupový kód.

Školení v oblasti řemenů a převodů

Pro naše zákazníky jsou školení bezplatná, pro ostatní firmy dle dohody. Nabízíme následující školení (přihláška ke školení):

  • Základní školení v oblasti pohonů klínovými a ozubenými řemeny pro pracovníky údržby. Místo konání: přímo na pracovišti nebo ve firmě TYMA CZ. Doba trvání: ca 2 hodiny.
  • Rozšířená školení pro konstruktéry, servisní techniky nebo obchodní partnery. Rozsah, místo a doba konání jsou sjednávány individuálně.
V případě požadavku technické pomoci, výpočtu či školení kontaktujte prosím naše technické zástupce v jednotlivých regionech, kteří s Vámi dohodnou další postup nebo vám poskytnou potřebné informace.

Soubory ke stažení