TYMA CZ
řemeny, převody
a dopravní pásy
Nákupní košík je prázdný

Výroba transportních ozubených řemenů z polyuretanu

V naší výrobní hale vyrábíme svařované polyuretanové ozubené řemeny, které jsou určeny zejména pro transportní a lineární techniku. Používají se u transportních a manipulačních zařízeních ve všech průmyslových oblastech.

Svařovací zařízení pro spojování ozubených řemenů

Konkurenční výhody

Velmi často je nutné zajistit výrobu nekonečného transportního ozubeného řemenu na zakázku v různých profilech a ve velmi krátké lhůtě. Z tohoto důvodu naše firma pořídila již v roce 2008, jako jedna z prvních firem v ČR i ve východní Evropě, stacionární svařovací zařízení pro výrobu transportních ozubených řemenů na zakázku.

Vyráběné typy řemenů a způsob výroby

Výroba polyuretanových transportních řemenů se provádí za tepla z ozubeného řemenu v metráži pomocí speciálního jednoúčelového svařovacího zařízení. Je možné svařovat řemeny z termoplastického polyuretanu všech profilů, od nejmenšího profilu T2,5 až do nejodolnějších řemenu profilu AT20 a HTD-14 M v šířkách od 6 mm až do maximální šířky 100 mm u některých profilů až do 150 mm

TDetail spoje pro svařováníechnologie výrobyPolyuretanový transportní řemen

Spojování se se provádí tak, že je nejprve připraven spoj na speciálním vysekávacím přístroji a přesně odměřena délka hotového řemenu. Oba konce svařovaného řemenu jsou poté vloženy do speciální svařovací formy, ve které dojde pod specifickým tlakem a teplotou ke spojení v nekonečný řemen. Po vychladnutí se řemen vyjme z formy a vyrobený spoj je na hotovém řemenu prakticky neznatelný. Takto vyrobený řemen přenáší asi 50-60 % celkové síly tažného vlákna.

Přehled základních profilů

  • T2,5, T5, T10, T20, AT5, AT10, AT20
  • HTD v profilech 3M, 5M, 8M, 14M
  • STD v profilech S3M, S5M, S8M
  • Lichoběžníkové palcové profily XL, L, H

Ozubené řemeny v těchto profilech lze vyrobit i řemeny s kevlarovým vláknem, se speciálním vláknem se zvýšenou pružností HFE, se zvýšenou pevností XHP nebo s ochrannou vrstvou PAZ (textilie na zubech), PAR (textilie na hřbetu a PU Folie a dalšími povrchovými vrstvami.