TYMA CZ
řemeny, převody
a dopravní pásy
Nákupní košík je prázdný

Řemeny na sekačky a zahradní techniku

Firma Contitech a její divize Roulunds patří k největším dodavatelům řemenů pro zahradní techniku, sekačky, vertikutátory, zahradní traktory atd. Pro tuto oblast je vytvořena samostatná skupina řemenů CONTI ROFLEX GARDEN. Největšími odběrateli jsou např. firmy STIGA, GARDENA, TORO a další.

Jednoduché případy nejsou příliš časté.

Pro jednoduché aplikace se používají běžné řemeny Z/10, A/13, B/17, SPA apod. Ve většině případů se však jedná o speciální konstrukce řemenů se speciálním kevlarovým vláknem z důvodu vyšší pevnosti, se sníženým tažným vláknem pro převody s vnější mnapínací kladkou, s vícenásobným laminováním, které zabraňuje vzniku prasklina na spodní straně řemenu.

 Obr. Příklad převodu na zahradním sekačce firmy STIGA.

U těchto strojů se jedná o velice náročné aplikace s vysokými otáčkami a velkými rázy. Převody jsou vystaveny působení prachu a nečistot. Prostorové uspořádání je často velice náročné a řemeny jsou vystaveny vícenásobnému ohybu, což značně snižuje životnost běžných řemenů. Rozhodující pro konstrukci je určení stroje na domácí nebo profesionální, podle toho je také požadována odolnost a životnost.

Výhody řemenů ROFLEX GARDEN - 3L, 4L, 5L proti běžným klínovým řemenům:

  1. jsou vyrobeny z vysoce odolné směsi SBR
  2. mají kevlarové tažné vlákno, které zaručuje minimální prodloužení
  3. jsou opláštěné speciální vysoce odolnou textilií
  4. mají níže uložené tažné vlákno, které umožňuje použití vnější napínací kladky
  5. mají dvojité prolaminování ve spodní části profilu, což snižuje riziko vzniku prasklin při ohybu okolo vnější kladky

Klínových řemenů ROFLEX GARDEN se vyrábí standardně mnoho rozměrů v profilech 3L, 4L, 5L. Patří k nejodolnějším klínovým řemenům vůbec a jejich použití není omezeno pouze na oblast zahradní techniky. Doporučujeme je použít i na ostatních převodech, kde je problémem nízká životnost a únosnost stávajících řemenů.