TYMA CZ
řemeny, převody
a dopravní pásy
Nákupní košík je prázdný

Pohon kompresorů elastickým drážkovým řemenem.

Firma Kaeser Compresoren z německého Coburgu patří k největším světovým výrobcům kompresorů. Firma spolupracuje dlouhodobě s Contitechem při vývoji nových produktů.

Pohled na pohon kompresuru s elastickýn drážkovým řemenem

Na nových stacionárních šroubových kompresorech SX a SXC jsou použity elastické drážkové řemeny Contitech MULTIRIB Elast.

Odstranění napínacího mechanismu

Řemeny profilu PK byly vůbec poprvé v praxi použity k pohonu kompresorů. Řemeny mají elastické tažné vlákno, nemusí být při dopínány a pracují prakticky bez údržby. Výhody jsou jednoznačné, původní, neelastické drážkové řemeny, musí být nejprve nasazeny a po určité době záběhu dodatečně dopnuty. U drážkových řemenů je potřebné napnutí započítáno do zvýšeného předpětí, a tím je dosaženo cíleného stavu, aniž bychom museli řemeny dopínat. Díky tomuto řemenu být odstraněn kompletní napínací mechanismus.

Vyšší teplotní odolnost

Další výhodou je vyšší teplotní odolnost, speciálního materiálu na bázi EPDM směsi. Ani trvalý provoz při teplotách nad 80 stupňů nemá vliv na vlastnosti řemenu.

Snížení chvění a hlučnosti

Konstrukce kompresoru s elastickým řemenem přináší řadu výhod i při jiných aplikacích. Například v autodílnách, kde kompresory slouží k výrobě stlačeného vzduchu pro utahovací zařízení, elastické řemeny lépe tlumí rázy a kompresory pracují prakticky bez vibrací. To zmenšuje nároky na všechny součásti a zvyšuje životnost kompresoru. Dochází ke snížení hlučnosti a zlepšení pracovního prostředí.

Jednoduchý servis

Při servisu kompresoru a plánované výměně řemenů se díky pevné osové vzdálenosti a pevné pozici kompresorového bloku zjednodušuje výměna a nemůže dojít k nastavení špatného předpětí. Řemen je podle požadavků výrobce navržen na servisní interval 6000 hodin. Jelikož přístup k pohonu komp-resoru je velmi snadný, je výměna řemenu velice rychlá a jednoduchá. Při provozních zkouškách je testována možnost zvýšení servisního intervalu až na 12000 hodin.

Malé rozměry pohonů

Výhody řemenů CONTI-V_MULTIRIB® přesvědčili konstruktéry firmy Kaeser nejenom díky zvýšené životnosti. Řemeny přenáší maximální zatížení při použití velmi malých průměrů řemenic a umožňují svou pružností vytvoření kompaktních převodů s různými převodovými poměry.