Logo společnosti Tyma - 20 let
řemeny, převody
a dopravní pásy
Nákupní košík je prázdný

Jak poznám, že je řemen správně namontovaný?

Klínové, ozubené i drážkové řemeny se napínají podle hodnot uvedených ve výpočtu řemenů. Pro výpočet řemenů slouží výpočtový program CONTI Suite, který je ke stažení na našich stránkách.

Ve výpočtu jsou uvedeny hodnoty frekvence volné větve. Pomocí kontroly frekvence volné větve řemenu lze dosáhnout nejpřesnějšího nastavení správného předpětí řemenů. Měření se provádí pomocí měřiče frekvence CONTI VSM-1.

Pokud nemáme k dispozici frekvenční měřič.frekvence lze řemen také kontrolovat pomocí měření průhybu volné větve. Hodnoty, které máme naměřit jsou uvedeny ve výpočtu což platí pro klínové řemeny nebo v tabulkách, které jsou přiloženy k měřiči napnutí řemenu. Měřič napnutí řemenu se jmenuje TYMA Belt Control 1, 2, 3 nebo 5.

Je nutno nastavit sílu, která je uvedena v tabulce a pomocí stlačení uprostřed volné větve zkontrolovat průhyb volné větve. Pokud máme tento průhyb příliš velký, je nutno tento řemen dopnout, pokud máme průhyb příliš malý je nutné přepětí snížit. Toto měření je však pouze kontrolní, nedává tak přesný výsledek ale je o mnoho lepší než měření odhadem nebo žádné. Návod k obsluze přístrojů a jejich a popis.